Lekáreň Fontána

Palárikova 1083, 022 01 Čadca

Lekáreň PARACELSUS začala svoju činnosť 9.4.2001. Svojou lokalizáciou v areáli Polikliniky Turzovka nadviazala na činnosť lekárne, ktorá bola v týchto priestoroch zriadená v 80.rokov minulého storočia.

Od zahájenia poskytovania lekárenskej starostlivosti sme si v našej lekárni dali za cieľ vychádzať z tradície a spojiť ju s pokrokom, ktorý prináša dnešná doba. Preto sme sa rozhodli ponúkať v prvom rade široký sortiment kvalitných služieb. Už pri otvorení lekárne sme ponúkli našim klientom viaceré nadštandardné služby, ktoré nielen na Kysuciach, ale v celom Žilinskom kraji neboli v tej dobe zďaleka bežné:

– možnosť donášky liekov pre imobilných alebo ťažko pohyblivých pacientov,

meranie krvného tlaku a stanovovanie hladiny krvného cholesterolu, cukru a tukov, ako aj celkového srdcovocievneho rizika

ďalšie testy na požiadanieHelicobacter pylori (vredová choroba žalúdka), testy na omamné a psychotropné látky, určenie krvnej skupiny a pod.

Svoje odhodlanie pokračovať v tejto ceste sme demonštrovali aj aktívnou účasťou v pacientsky orientovaných kampaniach Pýtajte sa svojho lekárnika, Týždeň srdca v lekárňach a v súčasnosti dlhodobom projekte Vaše srdce.

Kvalita je našou prioritou. Preto sa aktívne zapájame aj do procesu špeciálnej certifikácie lekární a sme držiteľom certifikátu kvality Slovenskej lekárnickej komory i označenia Excelentná lekáreň.

V lekárni PARACELSUS nezabúdame ani na výchovu mladých kolegov a kolegýň. Už niekoľko rokov sme jedinou turzovskou výučbovou lekárňou pre študentov a študentky stredných zdravotníckych škôl – odbor farmaceutický laborant a študentov Farmaceutickej fakulty Univerzity J.A.Komenského v Bratislave.

V histórii našej lekárne bolo niekoľko významných míľnikov:

– v roku 2005 sme sa stali zakladajúcim členom Družstva lekární, nezávislého združenia lekárnikov – majiteľov lekární,

– v roku 2007 sme sa zapojili do projektu Karta zdravia, ktorý v sebe spája výhody vernostného programu a pacientskej liekovej karty, ktorá je nevyhnutným predpokladom pre poskytovanie kvalitnej lekárenskej starostlivosti pre našich klientov.

– od roku 2008 prevádzkujeme aj pobočku lekárne v obci Klokočov.

– v januári 2017 sme sa presťahovali do nových priestorov (pár informácií o poôvodnej budove nájdete TU), kde, veríme, Vám budeme vedieť poskytovať ešte kvalitnejšie služby.

– od februára 2017 je naša lekáreň otvorená aj v sobotu, v čase od 8.00 do 12.00 hod.

Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie? Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick […]

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, […]

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z […]

Aktuálna akcia 2023

Akcia 1

Aktuálna akcia 2023

Aktuálne akcie akcie najdte na https://ilekaren.sk

Akcia 2

Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023

ODBORNÉ DIAPORADENSTVO V LEKÁRŇACH Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023 viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Akcia 3

Svetový deň diabetu

Svetový deň diabetu 14. November viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Späť na začiatok stránky