Lekáreň Fontána

Palárikova 1083, 022 01 Čadca

Naše služby

 • Výdaj liekov viazaných na lekársky predpis i bez lekárskeho predpisu, vrátane ich individuálnych objednávok podľa potrieb pacienta.
 • Individuálna príprava mastí, roztokov na vnútorné a vonkajšie použitie, čapíkov, globúl a delených práškov podľa stanovených receptúr.
 • Výdaj a predaj zdravotníckeho materiálu (obväzy, gázy, náplasti, pomôcky pre pacientov s inkontinenciou, pomôcky pre stomikov, pomôcky pre diabetikov, vrátane glukometrov aj s príslušenstvom).
 • Výdaj a predaj veterinárnych liekov a doplnkov.
 • Predaj homeopatických prípravkov a homeopatické poradenstvo.
 • Predaj širokého sortimentu doplnkového tovaru. Nemôžeme mať všetko, preto sa sústreďujeme iba na vybrané, kvalitné a osvedčené produkty. Našu pozornosť sústreďujeme na produkty detskej výživy spoločnosti Nutricia, zdravotnícke pomôcky spoločnosti Hartmann-Rico, prostriedkom ústnej hygieny CURADEN, alebo vitamínové doplnky spoločností Walmark a Generika. Stálu ponuku tvoria dietetické a špeciálne potraviny, a to predovšetkým potraviny pre bezlepkovú diétu pri celiakii, a liečivé minerálne vody.
 • Liekové poradenstvo – informácie o liekoch registrovaných i neregistrovaných na Slovensku pri výdaji lieku resp. na základe telefonického alebo e-mailového kontaktu.
 • Svoje preexspirované lieky u nás môžete odovzdať. Naša lekáreň sa postará o ich bezpečnú likvidáciu.

Karta zdravia

Vedenie individuálnych liekových záznamov prostredníctvom Karty zdravia. Záznamy Vašej liekovej histórie nám umožňujú odhaliť a riešiť možné liekové problémy a tak Vám podať vždy tú najlepšiu radu ušitú na mieru. V neposlednom rade ponúka Karta zdravia možnosť nakupovať z doplnkového sortimentu za zvýhodnené ceny.

Meracie dni

Meranie krvného tlaku, množstvo telesného tuku, Body Mass Index, stanovovanie hladiny cukru, tukov a cholesterolu v krvi vykonávame podľa požiadaviek našich pacientov, návštevníkov a klientov a v rámci našich možností počas meracích dní, ktoré sa uskutočňujú štyrikrát do týždňa.

Lieková poradňa

Ponúkame služby pokročilej lekárenskej starostlivosti:

 • liekové poradenstvo
 • sledovanie liekovej histórie a liekového rizika
 • meranie krvného tlaku a stanovovanie hladiny cholesterolu, cukru a tukov v krvi, v rámci projektu Vaše srdce
 • ďalšie testy na požiadanie – vredová choroba žalúdka, testy na omamné a psychotropné látky, určenie krvnej skupiny apod.

Konzultačné hodiny

Utorok 07:00 – 08:00 hod.
Streda 14:00 – 15:30 hod.
Štvrtok 14:00 – 15:30 hod.
Piatok 07:00 – 08:00 hod.

Ponúkame aj možnosť objednania sa na konzultáciu aj mimo konzultačných hodín

Aktuálne z Družstva lekární

Novinky

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie? Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick […]

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, […]

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z […]

Aktuálna akcia 2023

Akcia 1

Aktuálna akcia 2023

Aktuálne akcie akcie najdte na https://ilekaren.sk

Akcia 2

Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023

ODBORNÉ DIAPORADENSTVO V LEKÁRŇACH Osvetová kampaň 13.11. – 24.11.2023 viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Akcia 3

Svetový deň diabetu

Svetový deň diabetu 14. November viac informácií na https://tradicnalekaren.sk/diabetes/

Späť na začiatok stránky